DIY: Back to school - notebook

Witajcie. Jakiś czas temu pokazywałam Wam jak stworzyć spersonalizowany kalendarz, dzisiaj jednak zajmiemy się czymś co przyda się bardz...

diy, notebook, bach to school
Witajcie. Jakiś czas temu pokazywałam Wam jak stworzyć spersonalizowany kalendarz, dzisiaj jednak zajmiemy się czymś co przyda się bardziej w szkole niż np. w biurze, a mianowicie okładkami na zeszyt. Pewnie zaraz powiecie, że rok szkolny zaczął się 2 tygodnie temu i trochę się spóźniłam z tym tematem. Ja uważam, że wrzesień to bardziej czas kupowania książek i zeszytów niż prawdziwej nauki. Przynajmniej tak to u mnie zawsze było. Poza tym zaraz zaczyna się październik, więc może ten post przyda się też studentom. Ok, nie przedłużam, zaczynamy!

1. Co będzie nam potrzebne?

Do zrobienia naszej okładki potrzebujemy:
- papier (co jest raczej oczywiste) A3 lub A4 w zależności o formatu Waszego zeszytu,
- długopisy, flamastry, kolorowy papier samoprzylepny i co tam sobie jeszcze wymyślicie,
- linijka
- nożyczki
- bezbarwna taśma klejąca

2. Okładka.

 Okładka mojego pierwszego zeszytu będzie zbiorem moich ulubionych cytatów z książki. Ostatnio czytałam książkę Johna Greena - "The fault in our stars" i to z niej właśnie powybierałam najlepsze moim zdaniem cytaty. Na papierze formatu A3 wypisuję cytaty tak, aby pokryły później okładkę mojego zeszytu. Dodatkowo zostawiam wolne miejsce na dole i górze strony na zagięcia.

Gdy już strona wypełniona jest tekstem odwracam kartkę i zaginam tak jak na zdjęciu poniżej.
Teraz wsuwamy okładkę między zagięcia, i zaginamy bok okładki i zabezpieczam taśmą. I tyle. Najlepsze w tej okładce jest to, że można ją w każdej chwili zdjąć, nie uszkadzając zeszytu i wymienić na nową.
 Ja swoją okładkę dodatkowo ozdobiłam chmurkami, które pobrałam z internetu.

3. Zrobiłaś własną okładkę?

Jeśli tak, to chętnie się o tym dowiem! Maile ze zdjęciami, linkami do postów na Waszych blogach z Waszymi okładkami są BARDZO mile widziane :) Tagujcie mnie też na Instagramie z nazwą użytkownika (@hairiina) lub #hairiinadiy.

Zobacz także

0 komentarze

Regulamin komentowania:
1. Nie przeklinamy.
2. Nie obrażamy autora bloga i osób komentujących.
3. Komentarze zawierające linki do innych blogów zostaną usunięte.
4. Wszelki spam, żebranie o lajki, obs za obs również zostaną usunięte.

Dziękuję za komentarz :)

INSTAGRAM