DIY: Spersonalizowany kalendarz

diy, kalendarz, spersonalizowany, oryginalny

Jakiś czas temu pokazywałam Wam jak zrobić tanie i oryginalne nakładki na nasze telefony. Dzisiaj natomiast pokażę Wam jak zrobić spersonalizowany kalendarz. Rok szkolny rozpoczyna się już dzisiaj, więc przyda Wam się na zapisywanie terminów sprawdzianów, kartkówek, zajęć dodatkowych i innych ważnych dla Was rzeczy. Do dzieła!

Znalezienie kalendarza, który spełniałby moje wymagania zawsze graniczyło z cudem. A wymagań nie mam jakiś strasznie wygórowanych. Jego środek musi mieć dużo miejsca na notatki i przy tym ładnie wyglądać. Czy to tak dużo? Nie sądzę. Odwiedziłam chyba wszystkie sklepy w moim mieście, przeszukałam kilkanaście stron internetowych 
i niestety żaden kalendarz nie spełniał moich oczekiwań. Z pomocny przyszedł mi blog Aliny, na którym zamieściła notkę o tym jak wykonać swój własny, spersonalizowany kalendarz.

Jak powstał mój kalendarz?

Rzecz banalnie prosta i  tania. Okładkę kalendarza zrobiłam w Picassie, a zdjęcia pochodzą 
z Tumblr'a, weheartit i pinger. Możecie oczywiście zrobić okładkę ze swoich prywatnych zdjęć, jakiś motywujących tekstów czy z czego tam sobie wymyślicie :). Koniecznie zostawcie sobie margines, aby po zbindowaniu zdjęcia nie były pociachane przez plastik. Okładkę wydrukowałam w drukarni na grubszym papierze, nie jest to papier fotograficzny, ale dosyć sztywny kartonik. 


 Strony w kalendarzu:

Strony wydrukowałam z projektu Aliny, które możecie znaleźć TUTAJ i TUTAJ. Możecie też zrobić własne w dowolnym programie np. w wordzie. W tym roku mamy 365 dni, więc wydrukowałam ok. 91 kartek, mam też 6 kartek tabeli tygodniowej i 15 czystych kartek na notatki. Teraz wystarczy już tylko ładnie porozcinać i zbindować. Niektóre drukarnie posiadają tzw. gilotynkę, więc zamiast męczyć się w domu, możecie zanieść wydrukowane kartki i tam ładnie Wam to porozcinają. Możecie też iść na skróty i zanieść wszystko na pendrive, tam wydrukują, wytną i zbindują Wasz kalendarz (ale co to za zabawa?).

I to już koniec. Łatwe prawda?

Zobacz także

3 komentarze

 1. Świetnie to wygląda! Ja chyba zrobię spersonalizowany album, bo nigdzie nie mogę znaleźć idealnego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego właśnie zrobiłam swój, nie mogłam znaleźć nic co odpowiadałoby moim potrzebom :)

   Usuń
 2. Paulina Berczyńska21.08.2017, 09:39

  pięknie to wygląda!

  OdpowiedzUsuń

Regulamin komentowania:
1. Nie przeklinamy.
2. Nie obrażamy autora bloga i osób komentujących.
3. Komentarze zawierające linki do innych blogów zostaną usunięte.
4. Wszelki spam, żebranie o lajki, obs za obs również zostaną usunięte.

Dziękuję za komentarz :)

INSTAGRAM