5 filmów o modzie, które warto zobaczyć

Dzisiaj będzie taki dosyć lekki post, który mam nadzieję spodoba się fanom/fankom mody, a mianowicie o filmach, które pokazują modę tr...

film, movie, diabeł ubiera się u prady

Dzisiaj będzie taki dosyć lekki post, który mam nadzieję spodoba się fanom/fankom mody, a mianowicie o filmach, które pokazują modę trochę z innej strony, niż tą, którą znamy. Mam nadzieję, że moja lista filmów o modzie będzie się powiększać. Znacie jakieś filmy o modzie?Widziałyście te zaproponowane przeze mnie? Podzielcie się opiniami!


1. DIABEŁ UBIERA SIĘ U PRADY

Film chyba już zasługuje na miano kultowego. Opowiada o młodej stażystce Andrei Sachs, która rozpoczyna pracę w prestiżowym magazynie o modzie "Runway". Nie jest to może jej wymarzona praca, ponieważ chciałaby zostać dziennikarką w New Yorkerze, ale praca asystentki szefowej "Runwaya" Mirandy Priestly ma jej pomóc w drodze do spełnienia swoich marzeń. Świat, do którego małymi krokami wkracza Andy nie da się porównać do niczego. 
Tu liczą się ubrania od najsławniejszych projektantów, drogie dodatki i obowiązkowo szpilki. Rozmiar 38  nie istnieje, a głód zabija się kostką sera.

 

2. GIA

Świetny film oparty na autentycznych wydarzeniach opowiadający o życiu modelki Gia Marrie Carangi. Urodziła się w 1960 r. i na początku lat 80. stała się legendą świata mody. Zmarła w wieku 26 lat. Jej historia opowiedziana jest przez przyjaciół i wzbogacona cytatami z pamiętnika modelki.

 

3. COCO CHANEL

Gabrielle Bonheur Chanel urodziła się  w biednej rodzinie, była wychowywana przez zakonnice. Pracowała jako piosenkara, stad też wziął się jej pseudonim (piosenka która śpiewała nosiła tytuł "gdzie jest COCO?"). Była kochanką milionerów, ich majątek pomógł jej w drodze do sławy. Ikona stylu XX wieku, która wyznaczała nowe kobiece trendy. Jej proste i eleganckie kreacje stały się synonimem luksusu, które obowiązują do dzisiaj. 
Coco Chanel stała się symbolem kobiecej niezależności.

4. WYZNANIA ZAKUPOHOLICZKI

Rebecca Bloomwood mieszka w  Nowym Jorku. Jest miłą dziewczyną, a robienie zakupów i polowanie na wyprzedaże to coś co potrafi najlepiej. Jej marzeniem jest praca w jednym z czołowych magazynów o modzie. Niestety, zamiast pisania do magazynów modowych, otrzymuje posadę w piśmie zajmującym się ekonomią.

 

5.  MIŁOŚĆ I INNE NIESZCZĘŚCIA

Jacks to przebojowa Amerykanka, która robi błyskawiczną karierę w brytyjskim wydaniu "Vogue". Jej energiczny temperament i miły charakter pomaga jej zjednać ze sobą wszystkich pracowników redakcji. Jest mistrzynią 
w swataniu swoich znajomych, lecz sama nie potrafi znaleźć prawdziwej miłości.
 
A wy jakie filmy o modzie polecacie?


wszystkie zdjęcia pochodzą z filmweb.pl

Zobacz także

2 komentarze

  1. "Wyznania zakupoholiczki" to film do którego na pewno jeszcze kiedyś powrócę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Diabeł ubiera się u Prady to jeden z moich ulubionych filmów.

    OdpowiedzUsuń

Regulamin komentowania:
1. Nie przeklinamy.
2. Nie obrażamy autora bloga i osób komentujących.
3. Komentarze zawierające linki do innych blogów zostaną usunięte.
4. Wszelki spam, żebranie o lajki, obs za obs również zostaną usunięte.

Dziękuję za komentarz :)

INSTAGRAM