DIY: Drugie życie papierowych kubków

Kiedyś na imprezę urodzinową kupiłam papierowe kubki, o których oczywiście później zapomniałam i tak kilka miesięcy przeleżały w szafce. ...

Kiedyś na imprezę urodzinową kupiłam papierowe kubki, o których oczywiście później zapomniałam i tak kilka miesięcy przeleżały w szafce. Ostatnio jednak przy okazji robienia wiosennych porządków znalazłam je i miałam już je wyrzucić. No bo po co przecież mają zajmować niepotrzebnie miejsce? I wtedy wpadłam na genialny pomysł! Przecież można je jeszcze wykorzystać w dosyć nietypowy sposób!


Pierwszą rzecz jaką możemy zrobić, aby nasz kubek nabrał ciekawego wyglądu to po prostu pomalowanie go flamastrami. Ja użyłam flamastra permanentnego np. sharpie i narysowałam na nim kilka stworków.

 Wiosna to czas kiedy kupujemy różne małe roślinki. Często są one w małych ciasnych doniczkach i zamiast szukać po mieszkaniu starych doniczek lub wydawać mnóstwo pieniędzy na nowe, możemy roślinki przesadzić do tych właśnie kubków. Kubki zwłaszcza te przeznaczone na kawę mają wysoką odporność na przeciekanie, ponieważ wewnątrz wypełnione są zazwyczaj cieniutką folią lub w całości zrobione są ze specjalnego tworzywa trochę przypominające styropian.

Jedyne co teraz musimy zrobić to kilka dziurek w dnie kubka (nie za dużych) tak, aby nadmiar wody nie zatrzymywał się w środku. No i teraz już możemy umieścić nasze roślinki w nowych "doniczkach". Gotowe!

Jak Wam się podoba pomysł na wykorzystanie papierowych kubków? Może macie właśnie pomysły? Chętnie poczytam o tym w komentarzach! 

Zobacz także

0 komentarze

Regulamin komentowania:
1. Nie przeklinamy.
2. Nie obrażamy autora bloga i osób komentujących.
3. Komentarze zawierające linki do innych blogów zostaną usunięte.
4. Wszelki spam, żebranie o lajki, obs za obs również zostaną usunięte.

Dziękuję za komentarz :)

INSTAGRAM