DIY: Opakowanie na biżuterię

Osoby, które tworzą i sprzedają biżuterię lub inne rękodzieło, doskonale wiedzą, że dobra jakość wytwarzanych przez nas rzeczy to absolut...

opakowanie na biżuterię diy, diy, blog, bizuteria, opkowanie, szary papier, blogger, zrób to sam
Osoby, które tworzą i sprzedają biżuterię lub inne rękodzieło, doskonale wiedzą, że dobra jakość wytwarzanych przez nas rzeczy to absolutna podstawa. Często jednak zapominamy o odpowiednim zapakowaniu naszego rękodzieła. Po co przecież wydawać dodatkowo pieniądze na kolorowe pudełko czy ozdobny papier, skoro możemy produkt po prostu wrzucić do pudełka czy koperty i wysłać. 

Dla mnie jako klientki, ale też twórcy pięknie zapakowana biżuteria ma takie samo znaczenie jak jakość produktu. Lubię kiedy rzecz, którą zamówię jest ładnie zapakowana, odnoszę wtedy wrażenie, że taki twórca podchodzi do rękodzieła profesjonalnie. Szkoda niestety, że nie wiele marek tak robi.
Dzisiaj pokażę Wam jak zrobić, proste i tanie opakowanie, które można wykorzystać nie tylko w rękodziele, ale też podczas pakowania prezentów na urodziny czy święta bożego narodzenia. 

CO BĘDZIE NAM POTRZEBNE?


- biały papier biurowy
- kolorowy papier (sztywny)
- szary papier do pakowania
- linijka
- ołówek
- klej
- nożyczki
- sznurek sizalowy, wstążki itp (opcjonalnie)

Pierwszym krokiem będzie narysowanie szablonu opakowania na białej kartce. Nie będę podawać tutaj wymiarów, ponieważ każda biżuteria jest inna (większa, mniejsza, grubsza itp) i to od Was zależy jakie wymiary opakowania będą Wam potrzebne. Trzeba tylko pamiętać, aby narysować skrzydełka o szerokości ok. 1 cm. 

 
Kiedy mamy już narysowany szablon musimy go wyciąć i odrysować na szarym papierze. Dobrze jest przed tym pozaginać szablon i sprawdzić czy wszystko idealnie do siebie pasuje. Jeśli nie trzeba narysować go jeszcze raz. Jeśli wszystko jest porządku i przerysowaliśmy nasz szablon na szary papier, trzeba go wyciąć i ponownie sprawdzić czy wszystko do siebie pasuje.

 
Teraz wystarczy już tylko posklejać boki i w zasadzie mamy gotowe opakowanie. Ale możemy sprawić, że nasze opakowanie będzie jeszcze lepsze. W tym celu musimy wyciąć kartonik z sztywnego kolorowego papieru, który będzie troszkę mniejszy niż nasze opakowanie (włożymy go do środka).


Teraz już wystarczy naciąć i umieścić naszą biżuterię tak jak na zdjęciu powyżej. I gotowe! Ja dla lepszego efektu przewiązałam całość sznurkiem sizalowym i zawiązałam kokardkę. Jak Wam się podoba?


Zobacz także

11 komentarze

 1. Uwielbiam takie proste i minimalistyczne opakowania!! Są piękne <3

  OdpowiedzUsuń
 2. O tak, również doceniam indywidualne podejście do klienta i takie niby nie znaczące gesty. Czuję się wtedy wyjątkowo i chętnie wracam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny i jednocześnie prosty pomysł, a efekt genialny! :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Robią z modeliny niestety nie mogę sobie pozwolić na takie pakowanie, poczta polska ma tendencję do niszczenia tego co wyślę nie wystarczająco dobrze zapakowane. :( Ale takie opakowanie jak daje się prezent zdecydowanie świetnie będzie się sprawdzać. :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładne to opakowanie! Zgadzam się, że opakowanie jest bardzo ważne, w końcu to ono poniekąd wywołuje pierwsze wrażenie na temat tego co est w środku :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ojej, jaki ładny efekt! Wygląda bardzo elegancko :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam nadzieję, że dzieciakom się spodoba, bo właśnie tworze dla chrześniaka! :)

  OdpowiedzUsuń

Regulamin komentowania:
1. Nie przeklinamy.
2. Nie obrażamy autora bloga i osób komentujących.
3. Komentarze zawierające linki do innych blogów zostaną usunięte.
4. Wszelki spam, żebranie o lajki, obs za obs również zostaną usunięte.

Dziękuję za komentarz :)

INSTAGRAM