AIMEE SONG – POKAŻ SWÓJ STYL – RECENZJA

Od kilku dni przez mój instagramowy feed przewijają się zdjęcia, na których znajduje się książka napisana przez blogerkę modową Aimee...

aimee song, pokaż swój styl, capture your style, książka book, blogerka, recenzja książki, wylęgarnia pomysłów


Od kilku dni przez mój instagramowy feed przewijają się zdjęcia, na których znajduje się książka napisana przez blogerkę modową Aimee Song. A konkretnie „Pokaż swój styl”. I to o niej będzie dziś mowa. 
Początkowo byłam bardzo sceptycznie nastawiona do tej książki. Z doświadczenia wiem, że książki blogerów/ yotuberów nie za specjalnie mają jakąś wartość merytoryczną, a swoją popularność zawdzięczają tylko i wyłącznie dzięki nazwisku autora i dobrej promocji. Kiedy jednak moja przyjaciółka zaczęła wychwalać pod niebiosa ten poradnik stwierdziłam, że ok niech stracę, ale sama przekonam się na własne oczy czy warto.

… Kilka słów o autorce…

Aimee Song, autorka bloga modowego Song of Style jest jedną z najpopularniejszych blogerek na świecie (o czym nie widziałabym, gdyby nie jej książka). Magazyn Forbes umieścił ją na liście trzydziestu największych biznesowych talentów przed 30-stką. Współpracuje z największymi markami, a jej blog odwiedzany jest przez 4 miliony osób miesięcznie.… Oprawa graficzna…

Tak, wiem, że książki nie ocenia się po okładce, ale nie potrafiłabym pominąć tej kwestii, tym bardziej że jest wydana po prostu przepięknie. Okładka jest bardzo prosta i jednocześnie elegancka. W pierwszej chwili bardzo skojarzyła mi się z książką Kasi Tusk Elementarz stylu. Nie wiem dlaczego, nie pytajcie, po prostu to była moja pierwsza myśl kiedy ją zobaczyłam. W środku znajdziemy przepiękne zdjęcia, które świetnie oddają klimat książki. Na szczęście nie są one zwykłym wypełnieniem stron (chociaż pewnie niektóre są). Autorka tłumacząc dane zagadnienie często nawiązuje do fotografii jako przykład, wspomaga się zdjęciami, aby jeszcze dokładniej opisać to co ma na myśli. Każdy rozdział poradnika jest bardzo ładnie wydzielony, a całość jest spójna wizualnie, przez co jest bardzo przyjemna w odbiorze.


… Treść i język…

Poradnik napisany jest bardzo prostym i zrozumiałym językiem. Czytając go możemy odnieść wrażenie, że siedzimy z autorką przy kawie i słuchamy wszystkich tych rad, które chce nam przekazać. Książkę czyta się bardzo szybko, ja pochłonęłam ją w dwa wieczory. Po każdym rozdziale znajduje się lista najważniejszych informacji z danego zagadnienia oraz proste ćwiczenie do samodzielnego wykonania. Z książki możemy dowiedzieć się o tajnikach instagrama – czyli co to jest, jak założyć oraz jak wybrać odpowiednią nazwę. Kolejne dwa rozdziały rozprawiają o tym jak robić zdjęcia telefonem, jak je edytować. Dowiemy się również jak zrobić dobre selfie oraz jak unikać instabanałów. Z ostatnich dwóch krótkich rozdziałów dowiemy się co to są hasztagi oraz jak ich używać, co to są posty sponsorowane i jak wygląda współpraca z markami. 

… Podsumowanie…

Książka Aimee Song to przepiękny album z jej instagramowymi zdjęciami, który zawiera wskazówki dla laika internetowego, który słowo „instagram” usłyszał po raz pierwszy. Gdybym miała tę książkę w ręku przed jej zakupem, to szczerze grubo bym się zastanawiała, czy jest sens wydawać na nią tyle pieniędzy. Wszystkie porady zawarte w tym poradniku spokojnie możemy znaleźć w internecie na pierwszym lepszym blogu po wpisaniu w wyszukiwarkę google interesującego nas hasła. Nie wiem, czy znalazłabym w tej książce choćby jedną informację, której nie ma w sieci. Myślę, że lektura byłaby wartościowa tylko dla osób, które zaczynają lub chcą zacząć swoją przygodę z Instagramem. Ci, którzy już mają instagrama mogą spokojnie ominąć tę pozycję, gdyż raczej nie wniesie ona nic nowego. 

Czytałyście już tę książkę? Co o niej myślicie?

Zobacz także

0 komentarze

Regulamin komentowania:
1. Nie przeklinamy.
2. Nie obrażamy autora bloga i osób komentujących.
3. Komentarze zawierające linki do innych blogów zostaną usunięte.
4. Wszelki spam, żebranie o lajki, obs za obs również zostaną usunięte.

Dziękuję za komentarz :)

INSTAGRAM