13 sposobów na bezstresową przeprowadzkę

Jak tam przygotowania do świąt? Pewnie idą pełną parą. Ja Grudzień zaczęłam nietypowo, gdyż przeprowadziłam się do nowego mieszkania. Z...

przeprowadzka, bezstresowa przeprowadzka

Jak tam przygotowania do świąt? Pewnie idą pełną parą. Ja Grudzień zaczęłam nietypowo, gdyż przeprowadziłam się do nowego mieszkania. Zauważyłam, że wiele osób wokół mnie tak jak ja, przeprowadzają się lub dopiero mają to w planach, więc to jest dobra okazja, aby napisać kilka porad jak zrobić to szybko, tanio i z jak najmniejszą ilością stresu :).

1. Zamiast folii bąbelkowej użyj tego co znajdziesz w domu

Zawijanie naczyń i wszelkich delikatnych rzeczy w folię bąbelkową niezwykle kusi, gdyż jest to najprostszy sposób. Jednak żeby zrobić to taniej i z korzyścią dla środowiska, wystarczy że wszystkie delikatne rzeczy owiniemy w ręczniki, ścierki, ubrania, koce i wszystko inne co mamy pod ręką. Możemy wykorzystać do tego też stare gazety. Tym sposobem nie musimy niepotrzebnie wydawać pieniędzy folię, a przy okazji zaoszczędzimy sporo miejsca, gdyż pakujemy dwie rzeczy jednocześnie :)

 

2.  Nie zdejmuj ubrań z wieszaków

Ten sposób podpatrzyłam na youtubie i nawet nie wiecie jak bardzo okazał się przydatny. Zamiast pakować oddzielnie ciuchy i wieszaki, nakładamy na wiszące ubrania worek, dobrze je wcześniej do siebie przyciskając. Tym sposobem nie musimy później szukać wieszaków i pół dnia ogarniać szafę, kiedy możemy po prostu złapać całość, powiesić i zdjąć worek.


3. Nie kupuj pudełek

Nie ma sensu wydawać dodatkowych pieniędzy na pudełka, których większość prawdopodobnie i tak nie zostanie wykorzystane. Zamiast tego możemy spakować się w walizki, torby, siatki na zakupy czy worki na śmieci. Drobne rzeczy możesz wsadzić w buty lub torebki. Możemy również zapytać w pobliskim sklepie czy nie mają na magazynie wolnych pudełek. W sklepie i tak im się to nie przyda i wyrzucą je na śmietnik, a ty możesz je jeszcze wykorzystać.

4. Nie składaj, roluj!

Dużo miejsca w walizce zaoszczędzimy, rolując ubrania, a nie je składając. Dodatkowo nie trzeba będzie ich później prasować gdyż nie będzie żadnych zagięć :)

5. Podpisuj pudełka lub oznacz je kolorami

Jeśli przeprowadzasz się z firmą od przeprowadzek, warto jest każde pudełko, walizkę czy torbę podpisać np. kuchnia czy salon. Dzięki temu dużo łatwiej będzie ci ogarnąć gdzie co powinno się znajdować. Możesz też przypisać danemu pomieszczeniu jakiś kolor i po prostu naklejać odpowiednie naklejki na pudełka.


6. Kosmetyki pakuj w plastikowe siatki

Nawet jeśli jakiś kosmetyk się wyleje to nie zabrudzi innych rzeczy. Ja zawsze wszystkie nakrętki w szamponach, kremach itp oklejam taśmą na około. Dzięki temu wiem, że wszystkie inne rzeczy znajdujące się z kosmetykami nie ulegną zniszczeniu. 

7. Zrób własnoręcznie rączki w pudełkach

Łatwiej będzie je chwycić i przenieść. 

8. Sposób na gubiące się śrubki

Mam kilka mebli, które muszę wcześniej rozkręcić, żeby je przewieźć. Aby nie szukać później śrubek pakuję je do woreczka strunowego i przyklejam taśmą do kawałka mebla, do którego należą. Np jeśli rozkręcę stojący wieszak na ubrania to wszystkie śrubki wrzucę w woreczek i przykleję to którejś z rurek.

9. Holder na biżuterię z rolki po papierze toaletowym

Chyba każda z was przeżywała koszmar jakim jest rozplątywanie kilku naszyjników splątanych ze sobą. Aby tego uniknąć możemy przełożyć je przez rolkę papieru dzięki czemu nie poplączą się.

10. Papierowe talerzyki

Jeśli posiadacie w domu papierowe talerze warto przełożyć nimi zwykle talerze - wiecie, raz papierowy, raz szklany. Tym sposobem mamy pewność, że nic się nie zbije.


11. Najważniejsze rzeczy spakuj do jednej walizki

Jeśli wiesz że twoja przeprowadzka lub wypakowywanie się może potrwać kilka dni warto zrobić sobie “paczkę najpotrzebniejszych rzeczy”. Możecie spakować tam kilka ubrań, bieliznę, kosmetyki, komputer - wszystko to co pozwoli wam przeżyć kilka dni bez całej reszty rzeczy.

12.  Opisz wszystkie kable

Wszystkie kable do ładowarek, telefonów, powinny być dobrze opisane, dzięki temu wiesz co jest do czego i nie musisz spędzać dobrych kilku minut na szukanie tego konkretnego.

13. Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy

Przeprowadzka to najlepszy moment, aby pozbyć się starych nienoszonych ubrań, gazet których nigdy nie otworzyliśmy i wszystkiego tego co nie jest nam potrzebne. Dzięki temu zaoszczędzimy miejsce, czas i sporo nerwów na pakowaniu tego wszystkiego.


Uff wyszło tego naprawdę sporo. Znacie jeszcze jakieś patenty na łatwą przeprowadzkę? Jeśli tak, koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach!

Zobacz także

0 komentarze

Regulamin komentowania:
1. Nie przeklinamy.
2. Nie obrażamy autora bloga i osób komentujących.
3. Komentarze zawierające linki do innych blogów zostaną usunięte.
4. Wszelki spam, żebranie o lajki, obs za obs również zostaną usunięte.

Dziękuję za komentarz :)

INSTAGRAM